Grupa Żółta z Szubina na szlak pielgrzymkowy wkroczyła po raz pierwszy w 2000 r. Od tamtej pory wędruje nieprzerwanie do Tronu Pani Jasnogórskiej już po raz dwudziesty. Termin pielgrzymki jest niezmienny: grupa wyrusza 22 lipca z parafii pw. św. Biskupa Marcina w Szubinie
i przemierza ok. 340 km, by ostatniego dnia lipca, wraz z Bydgoską Diecezjalną Pieszą Pielgrzymką, spojrzeć w oczy Matki. Podczas wędrówki przechodzi przez wiele miejscowości. Najważniejszymi są: Szczepanowo, Różanna, Nieświastów, Piętno, Ciepielew, Brąszewice, Wielgie, Pajęczno, Radostków oraz CZĘSTOCHOWA.

Żółci każdego roku spotykają na swojej drodze  życzliwych ludzi, którzy zawsze służą pomocną ręką, noclegiem, wspólną modlitwą i rozmową. 
Co wyróżnia Żółtą Szubin? Z pewnością fakt, iż jest to jedna duża rodzina,
w której każdy może liczyć na wsparcie. Każdego dnia pielgrzymowania najważniejszą częścią jest Msza Święta, wspólne modlitwy, śpiewy. Jest również czas na ciszę, która jest szczególnie ważna, by wsłuchać się
w Słowa Boga. Warto również wspomnieć o zespole muzycznym, który rozbrzmiewa przez cały czas drogi. W grupie zrodziło się mnóstwo nowych przyjaźni, które każdego roku są pielęgnowane. Wiek również nie jest przeszkodą: pielgrzymka jest skierowana do ludzi każdego wieku i kondycji fizycznej. W  grupie można liczyć na wsparcie każdego uczestnika. 

Nie oszukujmy się! Skoro jesteś na tej stronie oznacza, że masz w sobie zalążki na „Bożego szaleńca”! Kogoś jak Ty potrzebuje pielgrzymka. W grupie szubińskiej utarło się pewne hasło. Brzmi ono: „AHOJ, PRZYGODO!”. Naprawdę warto dla Pana Boga zaryzykować. Nie będzie to czas stracony. Jeśli chciał(a)byś wyruszyć w tę piękną przygodę i zastanawiasz się, gdzie poczujesz się najlepiej to odpowiedź jest tylko jedna: ŻÓŁTA SZUBIN! 

Przewodnikiem grupy jest: ks. Bartłomiej Brzeziński, e-mail: mre4@o2.pl

Kontakt w sprawie zapisów: Dominika Spychała, tel. 669 850 731